![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 5486048
*
nr 548 6048
Gouache
Axel Bengtsson, interiör, 40x32
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2008
kl 17:55:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 17:03:00
1
150 kr
26/10 13:17:59
2
150 kr
27/10 12:52:38
3
900 kr
27/10 15:08:49
1
250 kr
27/10 16:14:57
4
600 kr
27/10 16:17:10
4
Vinnande bud
27/10 16:53:09
4
justering av budtak
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller axel bengtsson gouache interiör täckfärg vattenfärg
-
6005 Gouache
Signerad Hanafi. Abd. Motif från Slussen, 35x47 cm..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:12
*
Gouache
nr 548 6048
Gouache
Axel Bengtsson, interiör, 40x32
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/10 17:03:00 | 1 | 150 kr |
26/10 13:17:59 | 2 | 150 kr |
27/10 12:52:38 | 3 | 900 kr |
27/10 15:08:49 | 1 | 250 kr |
27/10 16:14:57 | 4 | 600 kr |
27/10 16:17:10 | 4 | Vinnande bud |
27/10 16:53:09 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller axel bengtsson gouache interiör täckfärg vattenfärg
-
6005 Gouache
Signerad Hanafi. Abd. Motif från Slussen, 35x47 cm..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:12